شما به یک زندگی دعوت شده اید

اخبار و اطلاعیه‌ها

ضرورت ایجاد «بهار معنویت» در سبک زندگی اجتماعی + فیلم

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد شیخ الاسلامی، رئیس میز سبک زندگی و معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی بر ضرورت توجه به فقر معنوی و ایجاد بهار معنویت در سبک زندگی جامعه تأکید کرد.

شیخ الاسلامی یکی از مهمترین ضرورت‌ها در سبک زندگی اسلامی را برخورداری از معنویت دانست و تصریح کرد: اگرچه سبک زندگی و مجموعه رفتارها در ظاهر شبیه هم هستند، اما آنچه که معنای جدیدی به رفتارها می‌دهد و آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند، جوهره و روحی است که در عملکرد افراد وجود دارد.

رئیس میز سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه رفتارهای ما با معانی خاص خود ارزش و مفهوم پیدا می‌کنند، تصریح کرد: متأسفانه معنویت در جامعه گم شده است، هرچند به نظر می‌رسد امروزه افراد بیشتر از کرامت یکدیگر مراقبت می‌کنند اما معنویت به‌ندرت در رفتارها دیده می‌شود.

این کارشناس سبک زندگی اسلامی با اشاره به اینکه باید فقر معنویت را به‌نوعی جبران کنیم، اظهار داشت: در عین اینکه مردم احساس گمشدگی معنویت دارند، اما نسبت به آنچه که معنویت الهی نام دارد، حساسیت‌هایی ایجاد شده است. هرچند عرفان‌های نوظهور در حال گسترش است، اما مردم به معنویت خدامحور کمتر متوجه شده‌اند.

رئیس میز سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی بر ضرورت استفاده از فرصت ویژه سه ماه رجب، شعبان و رمضان تأکید کرد و گفت: اگر به فقر معنویت به طور دقیق و با دغدغه پرداخته نشود، مناسک دینی به‌مرور به مراسم اجتماعی تبدیل می‌شود و کارکرد عکس اصل خود را پیدا می‌کند.

او تصریح کرد: می‌توان به سه ماه رجب، شعبان و رمضان به عنوان دوره‌ای برای بازیابی معنوی نگریست تا به عنوان بهار معنویت، افق‌های جدید در فضای سبک زندگی جامعه ما ایجاد کند.

در فیلم زیر، بخش اول سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد شیخ الاسلامی، رئیس میز سبک زندگی و معاونت مهر دفتر تبلیغات اسلامی را مشاهده می‌کنید.

دسته بندی: ,

هیچ نظری وجود ندارد